DESKOVÉ KALOLISY – KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ TLAKOVÉ FILTRACE KALŮ

Naše firma zastupuje na českém a slovenském trhu německou firmu OFS. Firma OFS Ostwald Filtration Systems GmbH vyrábí deskové kalolisy a je jedním z nejprogresivnějších výrobců kalolisů v Evropě.

Firma OFS je malá a flexibilní firma složená z odborníků s více než 25 lety zkušeností z výroby a prodeje deskových kalolisů všech typů a pro všechny možné aplikace. Během svojí existence firma zrealizovala dodávky filtračních zařízení do mnoha zemí světa nejen v Evropě, ale i Rusku, Asii a Americe.

Přestože se jedná o produkty „Made in Germany“, OFS dokáže nabídnout ekonomicky výhodná řešení filtrace ve většině průmyslových oborů. Rozsáhlé zkušenosti s vývojem, konstrukcí a efektivní výrobou umožňují firmě OFS být konkurenceschopným dodavatelem i v případě zakázek ze zemích střední a východní Evropy, kde cena bývá čsto primárním rozhodujícím faktorem výběru filtrační technologie.

Firma OFS dodává všechny typy deskových kalolisů – rámové, komorové a komoro-membránové. Technická řešení firmy OFS zahrnují širokou škálu typů a provedení kalolisů. V následujícím přehledu řazeno od nejmenších a nejjednodušších k nejsložitějším a největším:

  • Menší ručně ovládané kalolisy – kalolisy s manuálním uzavíraním desek pomocí ruční hydraulické pumpy
  • Kalolisy s bočními svorníky – nejběžnější typ kalolisů kombinující ekonomický design a lehčí konstrukci s možnostmi vysoké automatizace
  • Kalolisy s horním svorníkem – těžší typ kalolisů s tuhou konstrukcí a snadným přístupem ke shora zavěšeným filtračním deskám, pomocí automatizovaného rozřazování desek lze dosahovat vysokých rychlostí oddělování filtračního koláče
  • Kalolisy s napínacím svorníkem – nejtěžčí typ kalolisů pro extrémně náročné provozy umožňuje konkstrukčně oddělit namáhání desek při jejich sevření pomocí speciálního pohyblivého svorníku

Výše uvedené kalolisy výrábí firma OFS v možném provedení jako komorové nebo membránové.

Kromě základních provedení kalolisů jako nejekonomičtější verze firma OFS nabízí i volitelné součásti, jako např.

  • Automatické rozřazování desek
  • Zařízení pro automatické čištění (oplach) filtračních plachetek
  • Ochranné úkapové a odstřikové plechy
  • Korozní ochranu optimalizovanou pro daný provoz a proces

Automatizace – řídící systémy kalolisů – jsou vyvíjeny na míru jednotlivých zákazníkům pomocí vlastního software. V případě zákaznického požadavku je nicméně možné dodávat i standardizovaná řešení jako Siemens či Allen Bradley.

Kromě kalolisů firma OFS dodává i širokou škálu náhradních dílů, zejména filtrační desky.