FILTRAČNÍ SÁČKY

FILTRAČNÍ SÁČKY

Náš výrobní program zahrnuje kromě filtračních plachetek pro kalolisy i jiné typy filtračních výrobků pro kapalinovou filtraci v různých oblastech průmyslu.

Nejtypičtější výrobky mimo filtračních plachetek pro kalolisy jsou v našem výrobním spektru např. mléčné sáčky na tvaroh (tvarožníky) či anodové sáčky pro galvanické povrchové úpravy.

MLÉČNÉ SÁČKY

Mléčné sáčky (neboli lisovací pytlíky na tvaroh či tvarožníky) se používají pro odkapání syrovátky z tvarohoviny při výrobě tvarohu, popř. sýrů. Odkapávací sáčky vyrábíme ze zdravotně nezávadných materiálů – ze syntetických vláken polyamidu v takzvaném monofilamentním provedení. Naše filtračního sáčky včetně materiálu (tkanina, nitě) mají atest zdravotní nezávadnosti od Státního zdravotního ústavu. Z tkaniny se neuvolňují žádné škodlivé látky ani se z nich neoddělují škodlivé částice nebo vlákna. Polyamidová tkanina i odkapávací sáčky vykazují i výborné pevnostní charakteristiky. Odkapávací sáčky vyrábíme na zakázku dle konkrétní specifikace zákazníka, aby přesně odpovídali rozměrovým požadavkům. Dle zadání zákazníka jsme schopni dodat prakticky jakýkoliv rozměr a tvar odkapávacího sáčku.

ANODOVÉ SÁČKY

Anodové sáčky jsou filtrační sáčky na anodové koše a deskové elektrody, které slouží k zamezení pronikání nečistot do elektrolytu během galvanického pokovování. Materiál používaný pro výrobu sáčků musí být odolný vůči agresivnímu chemickému prostředí a zároveň musí vykazovat dobrou mechanickou stabilitu. Sáčky musí být ušity přesně na míru košům nebo elektrodám. Anodové sáčky vyrábíme ze syntetických tkanin, popř. netkaných textilií z polypropylenu, který vykazuje excelentní chemickou odolnost a zároveň dostatečnou mechanickou stabilitu. Pro různé procesy lze volit různé typy tkanin a netkaných textilií. Anodové sáčky vyrábíme na zakázku podle specifikace zákazníka. Dle zadání odběratele můžeme dodat téměř jakýkoliv rozměr a tvar anodového sáčku, tak aby přesně pasoval na anodový koš či elektrody. Nejčatějšími provedeními jsou ploché anodové sáčky na ploché galvanické koše. Vyrobit dokážeme i sáčky válcové. Pro připevňování sáčků našíváme na anodové sáčky popruhy, popř. suché zipy. Pro speciální účely je možné anodové sáčky šít i ze zdvojené vrstvy materiálu nebo použít speciální švy. Naše anodové sáčky jsou vhodné jak pro různé typy galvanických lázní.