ANODOVÉ SÁČKY

V našem výrobním programu najdete kromě filtračních textilií a filtračních plachetek pro kalolisy i anodové sáčky.

Anodové sáčky jsou vlastně filtrační sáčky na anodové koše a deskové elektrody. Tyto sáčky slouží k zamezení pronikání nežádoucích nečistot do elektrolytu během galvanického pokovování.

V procesech povrchových úprav, konkrétně galvanického pokovování se používají obvykle titanové anodové koše. Anodové koše se využívají pro zvýšení anodové plochy například pomocí kulových anod o různých průměrech nebo za pomoci obtížně použitelných zbytků (například úlomků ze sekaných materiálů). Výhodou anodových košů je tedy především možnost zpracovat jinak obtížně zužitkovatelné zbytky anod.

Materiál používaný pro výrobu anodových sáčků musí být vzhledem k jeho použití vysoce odolný vůči agresivnímu chemickému prostředí. Anodové sáčky zároveň musí vykazovat dostatečnou mechanickou stabilitu a musí být ušity přesně na míru košům nebo elektrodám.

Anodové sáčky vyrábíme ze syntetických tkanin, popř. netkaných textilií z polypropylenu, který vykazuje ze syntetických materiálů (kromě drahých fluoroplastů jako je polyvinylidenfluorid nebo polytetrafluoretylen) nejlepší chemickou odolnost a zároveň dobrou mechanickou stabilitu. Pro různé typy procesů je možno volit různé typy tkaniny a netkaných textilií.

Naše sáčky jsou vyráběny na zakázku podle specifikace zákazníka. Dle zadání odběratele je firma PRESSTEXTILE s.r.o. schopna dodat prakticky jakýkoliv rozměr a tvar anodového sáčku, tak aby přesně pasoval na anodový koš či elektrody.

Nejobvyklejšími provedeními jsou standardní ploché sáčky na ploché galvanické koše. Vyrobit dokážeme i méně obvyklé sáčky válcové na anodové koše válcového tvaru.

V běžném provedení jsou sáčky šity bez zvláště našívané dna, u některých typů košů je naopak vhodné dno našívat jako zvlášť díl. Pro připevňování sáčků se na anodové sáčky našívají popruhy, popř. suché zipy. Pro speciální účely je možné sáčky šít i ze zdvojené vrstvy materiálu nebo použít speciální švy.

Naše anodové sáčky jsou vhodné jak pro kyanidové, tak pro mědicí, niklové, zinkové či další lázně v mnoha galvanických procesech.